Dále vykupujeme

Papír

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.je tenký materiál vyráběný lisováním vlhkých vláken, většinou celulózové buničiny získané ze dřeva, hadrů či trávy. Papír je všestranný materiál s mnoha účely. Nejčastěji se používá pro psaní a tisk. Dále se používá jako obalový materiál, ve stavebnictví a průmyslu.

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.Jeho získávání má však nežádané účinky na životní prostředí. Jeho produkce má za důsledek odlesňování pralesů a lesnatých ploch. Na jednu tunu novin se spotřebuje asi 24 stromů. Proto je nezbytné papír recyklovat. Díky jeho recyklaci se dá znovu jako papír použít, zabraňuje kácení lesů, znečišťování a šetří energii při jeho výrobě. Za svou životnost je papír recyklovatelný až 7x.

 

Plasty

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.jsou organické tvarovatelné pevné látky, které jsou obvykle získané z petrochemikálií, avšak mnoho z nich je částečně přírodních. Vzhledem k jejich relativně nízkým nákladům, jednoduchosti výroby, univerzálnosti a odolnosti vůči vodě, jsou plasty používány v obrovské a stále se rozšiřující škále produktů – od kancelářských spon po vesmírné rakety. Nahradili již mnoho tradičních materiálů, jako dřevo, kámen, rohovinu, kůži, papír, kovy, sklo a keramiku ve většině jejich dřívějších využití. Ve vyspělých zemích se asi třetina plastů používá na balení a další třetina v budovách pro instalatérská potrubí či například obklady. Další využití zahrnuje výrobu automobilů (až 20% plastů), nábytek a hračky.

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.Jelikož jsou plasty velice odolné vůči rozkladu, je nezbytné je třídit. Ročně se vyprodukuje kolem 30 milionů tun plastového odpadu. Některým odolným plastům může trvat přes stovky let, než se na skládce rozloží. Za jednu tunu recyklovaného plastu se ušetří 6m2 skládky. Při recyklaci plastů se používá až o 80% méně energie než při výrobě nových plastů. Z recyklovaných plastů se pak vyrábí tašky, sáčky, tkaniny, oblečení, nádoby, potahy, koberce, aj.

Recyklace, výkup, likvidace a svoz železného šrotu, barevných kovů, papíru a plastů.Podpořte životní prostředí a přineste k nám recyklovaný papírový a plastový odpad. Vedle dobrého skutku získáte i peníze. Štědře se Vám odměníme.

 

Dále vykupujemeKč / kg

Recyklace, výkup, likvidace a svoz - železo druh 27 starý plechPlasty2 Kč

Recyklace, výkup, likvidace a svoz - železo druh 27 starý plechPapír1 Kč

 

Aktuální ceny všech vykupovaných druhotných surovin naleznete zde.

 

Velkododavatelský ceník

Velkododavatelský ceník obsahuje aktuální výkupní ceny kovového odpadu a barevných kovů pro pravidelné velkododavatele. Pro získání velkododavatelského ceníku prosím vyplňte formulář níže a ceník Vám bude zaslán na email. Pro pravidelné velkododavatele je také připraven partnerský program.

Kontaktní osoba:(*) Zadaly jste neplatné znaky
Neplatný Vstup